Wspaniałe wakacje

najlepsze zakątki naszego globu
Konkurencja dla hoteli

Przez wiele lat to kwatery prywatne i hotele były głównymi punktami noclegowymi na turystycznej mapie Wrocławia i całej Polski. Od jakiegoś jednak czasu rośnie im konkurencja w postaci hosteli, które praktycznie stanowią swoiste skrzyżowanie idei dobrego hotelu i taniej, przyjaznej gościom kwatery prywatnej.

We Wrocławiu działa grubo powyżej stu hosteli o różnym standardzie. Różne są także ceny pokoi i ich standard. Większość z nich to typowe pokoje w hostelach, ze wspólną łazienką i kuchnią, bez bajerów i zbytniego przepychu, ale za to w bardzo przyzwoitej cenie. Nie brak też jednak takich miejsc, gdzie cena noclegu jest nieco wyższa, sporadycznie dużo wyższa, ale i zakres dostępnych możliwości znacznie szerszy. W zależności od tego, czy interesują nas tanie noclegi wrocław centrum tanio czy drożej, ale bardziej prestiżowo, możemy wybierać pośród oferty kilkunastu tysięcy miejsc.

Kluczem do sukcesu hosteli jest to, że większość z nich zlokalizowana jest poza ścisłym obrębem starówki. Raz, że korzystnie wpływa to na cenę, a dwa, że pozwala na zwiększenie atrakcyjności innych rejonów miasta wśród turystów. Wrocław to bowiem nie tylko Stare Miasto, ale setki lat dynamicznej historii, więc hostele we Wrocławiu to świetny pomysł nie tylko za punktu widzenia gości. Zyskuje na tym także miasto, które dostaje do ręki poważne narzędzie do popularyzacji swoich atutów turystycznych. My zaś, jako goście, otrzymujemy możliwość taniego, ale ciekawego spędzenia naszych urlopów czy wakacji. Dzięki temu Wrocław jest wciąż żywym turystycznie miastem, z którego nikt nie wraca bez bagaży przyjemnych wspomnień i obietnicy powrotu, kiedy tylko znów będzie to możliwe. Generalnie hotele walczą coraz skuteczniej z hotelami o klientów, zwłaszcza dlatego że są w stanie zaoferować całkiem przyzwoite miejsca noclegowe w dobrych standardach a do tego bardzo często znacznie taniej niż podobne miejsce w hotelu, nie dziwi w takiej sytuacji że coraz więcej osób na nocleg wybiera właśnie sobie hotele.

Tagi:

Motele

Osoby, które przyjeżdżają w celach turystycznych czy też w celach biznesowych do miast oraz na wieś, mają możliwość kupienia noclegów w hotelach, ale także w motelach. Naprawdę warto już dziś skorzystać z takiej bogaty oferty, tym bardziej, że motele to obiekty o bardzo dobrym standardzie, dzięki którym się możliwość nocowania przez krótszy lub przez dłuższy czas w miłym oraz komfortowym miejscu.

Polecamy możliwość skorzystania 0 z tej bardzo bogatej oferty noclegowej, tym bardziej, że trwa sezon wakacyjny. Każdy z gości, ma możliwość rezerwacji miejsca w hotelu zdalnie, a także wynajęcia miejsca parkingowego.  Na miejscu w motelu, można także zamówić catering. Do wyboru jest bardzo wiele różnego typu diet, w tym takie jak; zestawy posiłków dla wegetariant oraz dla osób odchudzających się. Ilość moteli jest znaczna. Każda z zainteresowanych osób, ma możliwość wykupienia sobie miejsca w motelu. Wszystkie formalności dopełniane są przez miłą oraz profesjonalną obsługę motelową.

Właściwie to motele głównie są miejscem dla odpoczynku dla zmęczonych turystów podróżą jak i dla miłośników skoków w bok. Od pewnego czasu powstają sieci moteli, które oferują pokoje na godziny. Wcale nie chodzi tutaj o zdrady swoich małżonków a jest to skierowana oferta do zawodowych kierowców, którzy będąc w trasie zazwyczaj w motelu zatrzymują się maksymalnie na kilka godzin. Praktycznie się nie zdarza aby kierowca Tira spędzał całą dobę w motelu, stąd też obniżając ceny sieci takie chcą przyciągnąć kierowców, którzy chcą się przespać i odpocząć w łóżku. Oczywiście uważam, że jest to pomysł bardzo dobry z tą jedną różnicą że nie do końca ceny są niskie. Z tego co widziałem dochodzą nawet do 100 zł co jest zdecydowanie zbyt wysoką kwotą jak za kilka godzina spania. Jak wiadomo jednak ceny na rynku kreuje popyt i skoro ludzie chcą za to płacić  to oczywiście właściciele dobrowolnie nie będą takiej ceny obniżać.

Tagi: ,

Biura podróży

Świat ruszył na przód a odwieczne środki transportu jakimi były zwierzęta ciągnące wozy czy też stare pociągi parowe to już prehistoria. Obecnie z łatwością dotrzemy do każdego zakątka świata, nawet tego najbardziej odległego i nie zajmie nam to całego życia tylko kilka- kilkanaście godzin. Świat transportu poszedł tak szybko na przód, że żyjemy w dobie kiedy możemy dostać się do Ameryki w ciągu jednego dnia. Kupując bilety lotnicze do USA mamy wybór między różnymi liniami lotniczymi i wybieramy opcję i godzinę najbardziej nam odpowiadającą. Co więcej bilety stają się coraz tańsze. Z roku na rok przybywa nowych samolotów i coraz to nowe linie lotnicze rozpoczynają swoją działalność. Każda oferuje nam inne ceny biletów. Bilety lotnicze do Nowego Jorku wahają się od tysiąca pięćset to nawet trzech tysięcy złotych. Jeżeli jednak zależy nam na czasie i na ekonomicznym wyjeździe najlepiej wybrać bilet dużo wcześniej przed wyjazdem z kraju. W każdym kraju bilety lotnicze są w różnych cenach. Musimy trafić w odpowiedni sezon bądź po prostu w odpowiedni dzień aby udało nam się kupić jak najkorzystniejszy bilet. Przelot samolotem ma wiele plusów, zaczynając od krótkiego czasu podróży. Kolejnymi plusami są niezbyt wygórowane ceny przelotu i duży komfort. Niestety istnieje wielu ludzi którzy w obawie przed ta ogromną wysokością nie odważyli się wsiąść do samolotu.

Samolotami łatają jednak osoby w każdym wieku, od tych najmłodszych do tych starszych osób. Komfort latania jest bowiem tak ogromny, że spokojnie możemy podróżować bez obaw o wypadek. Generalnie biura podróży w znacznej mierze opierają swoją ofertę właśnie o transport samolotami. Po pierwsze dobrze na tym zarabiają a po drugie trudno autokarem dowieźć turystów do Egiptu czy Tunezji, tak więc jeszcze raczej tak długo jak długo będziemy latać do Afryki na wakacje samoloty będą służyły w najlepsze biurom podróży.

Tagi: ,

Wczasy z biurem podróży

Wszyscy niewątpliwie zwrócili uwagę na to, iż ostatnie dwa, może trzy lata to okres, w którym niezwykle dużym zainteresowaniem cieszą się zagraniczne wycieczki. Wśród krajów, które są najbardziej popularne wymienia się przede wszystkim Egipt, Tunezję, Maroko, Hiszpanię oraz wyspy do niej należące jak Majorka czy Teneryfa, Bułgarię, Chorwację, Meksyk oraz wiele państw, których nie sposób wyliczyć. Biura podróży przeżywają więc w okresie wakacyjnym ogromne oblężenie, a ludzie coraz chętniej dokonują rezerwacji wycieczki nawet już w styczniu, kiedy to cieszą ich nawet piętnastoprocentowe rabaty oraz gwarancja niezmienności ceny (owe zapewnienie wydaje się być niezwykle istotne szczególnie w czasach, kiedy pozycja złotego jest niepewna, a ceny zagranicznych walut zdają się mieć tendencję zwyżkową).

Nie każdy z nas jednak zdaje sobie sprawę z tego, iż takie biura podróży, a także agencje turystyczne podejmują się organizacji wczasów także na terenie naszego rodzimego kraju. W ten sposób chcą one promować Polskę jako kraj równie atrakcyjny pod względem turystycznym do na przykład kraje Europy Zachodniej czy kraje Śródziemnomorskie. Jednym z najczęściej polecanych nadmorskich kurortów  wydaje się być Rewal. Jest to bowiem niezwykle urokliwa i malownicza miejscowość położona na Pobrzeżu Szczecińskim, która setki tysięcy turystów przyciąga niespotykanym nigdzie indziej klimatem. Łączy ona bowiem w sobie warunki i udogodnienia, które oferują nam gospodarstwa agroturystyczne, oferując jednocześnie standard, jakim mogą pochwalić się liczne, luksusowe kurorty na całym świecie. Nie każdy z nas także wie, iż w roku dwa tysiące siódmym uzyskała ona bardzo honorowe miano, a mianowicie tytuł Najlepszej Miejscowości Turystycznej w Polsce. Przytoczone informacje wydają się być więc wystarczającymi argumentami na to, by wybrać się do owej miejscowości, tym bardziej dlatego, iż noclegi Rewal oraz pokoje Rewal posiadają niezwykle wysoki standard.

Tagi: ,

Hostel dla biznesu

Hostele to już nie tylko miejsca taniego wypoczynku w wakacje. Coraz częściej to także silna konkurencja dla hoteli, które do tej pory były głównymi punktami noclegowymi dla osób będących w podróży służbowej. Można jednak połączyć standardy hotelu i niskie ceny, otrzymując w ten sposób całkiem prestiżowe hostele.

We Wrocławiu takich połączeń można szukać w różnych miejscach. Wiele hosteli ma w swojej ofercie także droższe pokoje o wyższym od pozostałych standardzie. Dzięki temu możliwe jest spędzenie nocy w podróży służbowej w dobrych warunkach, ale jednocześnie bez narażania firmowego budżetu na zbyt duże straty. Tani hostel Wrocław wprawdzie w tym momencie się niezbyt sprawdzi, choć wciąż porównując cenę takiego pokoju z ceną pokoju w przeciętnym hotelu to różnica na korzyść hostelu będzie ogromna. Prestiż takiego noclegu także jest jednak mniejszy, ale ostatecznie czasem trzeba prestiż poświęcić na rzecz nawet najskromniejszych oszczędności.

Tu już niekoniecznie największą popularnością cieszą się hostele w ścisłym centrum Wrocławia. Dość popularne są także te, do których łatwo dojechać, ale bardziej oddalone od Starego Miasta. Ostatecznie to podróż biznesowa a nie wycieczka krajoznawcza i rządzi się nieco innymi prawami. Niemniej jednak hostele we Wrocławiu z otwartymi ramionami przyjmują gości biznesowych, a pokoi dostosowanych do ich wymagań także ustawicznie przybywa, można więc przypuszczać, że to jakiś trwalszy trend, a nie jedynie wymóg chwili.

Są jednak takie sytuacje, w których pokój hotelowy i prestiż z nim związany jest nieodzowny. Nic nie szkodzi- chętnych na wynajęcie pokoju w hostelu także nigdy nie brakuje- także, jeśli chodzi o pokoje o najwyższym dostępnym standardzie.

Podsumowując nie tylko biedni studenci korzystają z hoteli ale coraz częściej w tych wykończonych w lepszym standardzie mamy możliwość spotkania osoby, które do danego miasta przyjechały załatwić jakieś swoje sprawy lub wręcz w celach biznesowych.

Tagi: ,

Miejsca noclegowe

Turyści oraz osoby zainteresowane wynajęciem noclegu mogą skorzystać z bardzo bogatej bazy noclegowej, składającej się z moteli, hoteli oraz pensjonatów. Warto dobrać coś dla siebie, tym bardziej, że trwa sezon wakacyjny. Turyści oraz osoby, będące w podróży, mogą zarezerwować zdalnie miejsce w hotelu,  a poza tym maja także możliwość – wysłania zdalnie opłaty za miejsce. Koszt wynajęcia miejsca w hotelu czy też w motelu jest rożny. Ze względu na bardzo bogatą oraz rozwiniętą bazę noclegową już dziś jest możliwość dobrania dla siebie czegoś bardzo atrakcyjnego.

Luksusowe hotele – oferują swoimi gościom znacznie więcej atrakcji niż te zwykłe. Goście oprócz miejsca noclegowego mają do dyspozycji, także baseny, salony SPA oraz restauracje oraz drink bary. W wariantach All inclusive można korzystać z pełnej obsługi, w tym możliwość korzystania z dodatkowych atrakcji takich jak: atrakcje sportowe oraz animacyjne. Naprawdę warto! Wypoczynek w hotelach jest gwarantowany!

 

Polecamy możliwość skorzystania z nowoczesnych oraz realizowanych na bardzo wysokim poziomie usług hotelarskich. Osoby zainteresowane wynajęciem  miejsc hotelowych mogą zarezerwować miejsca w hotelach, motelach oraz w pensjonatach o naprawdę różnym standardzie. Wszystkie osoby, które chciałyby wynająć pokój mogą złożyć zamówienie poprzez system rezerwacji internetowej lub też poprzez kontakt telefoniczny. Cena rezerwacji miejsc jest podana na stronach witryny internetowej a także możliwe jest sprawdzenie stanu dostępności wybranych pokoi. Do wynajęcia są miejsca 1, 2 oraz 3 osobowe. Doskonała infrastruktura a także możliwość skorzystania z cateringu, gwarantuje  pobyt na naprawdę bardzo wysokim poziomie.

Standard usług –   wpływa na to, jaka jest cena w hotelach oraz na zwiększenie zainteresowania pobytem. Im droższy hotel, tym oferta oraz usługi są bardziej interesujące. W większości hoteli można na ich terenie skorzystać z dostępu do multimediów w tym z dostępu do Internetu!

Tagi: , ,

Podobne

Decydowanie się na organizowanie wakacji, czy też urlopu w Polsce nadal nie jest wcale łatwą sprawą. W tym względzie oczywiście polskie morze niej jest w stanie konkurować z ciepłymi mrozami w Europie. Jest ono jednak często wybierane przez polskich turystów. W tym względzie na pewno sporym mankamentem są choćby ceny. Nie różnią się one niestety zbytnio właśnie od tych jakie spotkamy w Odessie, Valencii, czy krajach Maghrebu. Jest to o tyle dziwne, że w tym względzie polskie miejscowości takie, jak Kołobrzeg, Ustka i tym podobne nie są w stanie poszczycić się nie tylko możliwością dostępu do odpowiednio rozbudowanej bazy atrakcji turystycznej, ale także noclegów. W tym przypadku, gdy nie zdecydujemy się na rezerwowanie miejsca z odpowiednim wyprzedzeniem możemy mieć spore problemy z miejscem noclegowym. W odróżnieniu o wielu turystycznych krajów europejskich niestety w Polsce nie znajdziemy licznych miejsc, gdzie będziemy mogli zatrzymać się na przeczekanie. W tym względzie prawie nie występują u nas biwaki. W znacznym stopniu możemy korzystać z kempingów, które niestety nie są strzeżone. W związku z tym można obserwować w tym względzie zdecydowane nastawienie na bazę hotelową. Szczególnie duże hotele mogą poszczycić się w Polsce odpowiednią ilością wolnych miejsc. Niestety w tym względzie znacznie trudniej znaleźć jest miejsca o znacznie niższym komforcie. Takie jak pensjonaty, motele, czy też zajazdy. W związku z tym nie tylko spędzanie wolnego czasu w miejscowościach nadmorskich może być męczące, ale także sama podróż po Polsce. W związku z tym tego rodzaju decyzje o wyprawianiu się nad polskie morze najlepiej jest robić z odpowiednim wyprzedzeniem. W takim przypadku możemy liczyć na to, że nie spotkamy się z problemami. Podróżowanie po Polsce osobom, które lubują się w wyjazdach spontanicznych można zdecydowanie odradzić, gdyż w takim przypadku bardzo łatwo można stracić przyjemność ze spędzania wolnego czasu. Zwłaszcza, gdy przyjdzie nam spać pod gołym niebem bez żadnej ochrony.