Wspaniałe wakacje

najlepsze zakątki naszego globu
Dzieci na koloniach

Uważam, że kolonie są świetne z tego względu, że sprawiają one, że nasze dziecko ma świetnie zagospodarowany czas w trakcie ich trwania. Kolonie zawsze opierają się na tym, że jest jakiś określony harmonogram, którego musi się trzymać opiekun. Według tego harmonogramu funkcjonuje więc także nasze dziecko. Dobrze by było, abyśmy ten harmonogram poznali. Tak samo zresztą wygląda wyjazd na zimowiska. Dzieci, nie wiedząc o tym, żyją według wyznaczonego planu. I tak właśnie powinno być, bo gdyby na przykład jakiś rodzic chciał odwiedzić swoje dziecko to powinien mniej więcej zostać poinformowany o tym, gdzie ono się obecnie znajduje. Jest to, moim zdaniem, całkiem logiczna sprawa. Obozy już z samej nazwy możemy wywnioskować, że tego typu wyjazdy naszych dzieci na pewno będą bardzo dobrze zorganizowane. Nie wypada przecież jechać na obóz, w którym tak naprawdę nie będziemy wiedzieć czym nasze dziecko będzie się zajmować. A tak? Przyjeżdżając dziecko ma opracowany plan dnia, z którego nawet nie zdaje sobie samo sprawy.

Wysyłając nasze dziecko na kolonie musimy być całkowicie pewni tego, że będzie miało ono tam świetną i wykwalifikowaną opiekę. Jest to niezwykle ważne dla nas jako rodziców. Dlatego najlepiej, aby dziecko jeżeli już ma pojechać właśnie na kolonie pojechało ze sprawdzonego miejsca. To samo tyczy się zresztą zimowiska. Nie możemy przecież wysłać własnego dziecka na zimowisko nie upewniając się wcześniej, że będzie ono tam miało świetną opiekę i że nic mu się nie stanie. Obozy wszelkiego rodzaju także powinny zostać przez nas sprawdzone w tej kwestii. Powinno nam przecież zależeć na dobru naszego własnego dziecka. Dlatego jeżeli już wysyłamy je na tego typu „wyprawę” powinniśmy być na sto procent pewni, że nic mu się w jej trakcie nie stanie. Nikt z nas nie chce przecież, aby wakacyjna przygoda naszego malucha przerodziła się w prawdziwą dla nas tragedię, bo ktoś naszego dziecka nie był w stanie dopilnować. Nigdy nie pozwólmy naszemu dziecku wyjechać z biura czy organizacji, której wcześniej nie sprawdziliśmy, gdyż może się to dla nas naprawdę źle skończyć a tego byśmy na pewno nie chcieli.

Tagi: ,

Podobne

Znaną od dawna, a zarazem bardzo atrakcyjną forma spędzania wakacyjnego czasu są wycieczki objazdowe. Łącza one w sobie kilka elementów ze względu na które bardzo dużo osób decyduje się właśnie na taka formę wypoczynku. Pomijając warunki, jakie stwarza nam możliwość podróżowania to chęć poznawania nowych miejsc, nowych kulturowo, czy obyczajowo ludzi jest ogromnym wyzwaniem jakie ciągnie nas by zwiedzać nieznane nam miejsca w kraju, czy w różnych zakątkach świata. Wycieczki objazdowe, są w taki sposób zorganizowane, by w jak najkrótszym czasie, zdołać jak najwięcej zobaczyć, zwiedzić, a zarazem wypocząć i zregenerować swoje siły. Kolejnym atutem wycieczek objazdowych są ich niezbyt wygórowane ceny, a szczególna uwaga skoncentrowana jest nie na luksusowym pobycie, lecz na możliwościach dotarcia w najbardziej interesujące nas miejsca. Wycieczki objazdowe w porównaniu do stacjonarnego wypoczynku maja swój napięty program, jaki nie pozwala nigdy nudzić się uczestnikom tak wybranej formy wypoczynku.