Wspaniałe wakacje

najlepsze zakątki naszego globu
Baza hotelowa w Polsce

W Polsce w coraz większym stopniu widać, że inwestowanie w bazę dla turystów staje się coraz bardziej opłacalne. Jednak nadal w tym względzie nie ma w odpowiedni sposób zróżnicowanej bazy, co powoduje, że widać spory rozdźwięk, jeśli idzie o ceny związane z bazą noclegową. Na pewno w znacznym stopniu sytuacja poprawia się między innymi dzięki pojawieniu się w Polsce autostrad. W związku z tym pojawiają się w coraz większym stopniu małe obiekty, które łatwo dostępne są dla podróżujących kierowców i turystów. Jednak w tym względzie, zwłaszcza w dużych miastach nadal znacznie większy dostęp jest do miejsc w hotelach, które oczywiście są znacznie droższe poprzez wyższą jakość oferowaną dla przyjezdnych osób. Na tym polu w Polsce, zwłaszcza w Reginach brakuje wysokiej klasy kempingów, czy miejsc na biwakach, które rozpowszechnione są w turystycznych krajach Europy. W tym względzie potrzeby są znacznie większe, niż możliwości jakimi dysponujemy. Z tego względu między innymi Polskę odwiedzają turyści, którzy mogą sobie na tym polu pozwolić na znacznie większe wydatki. Jednak można zauważyć pojawiające się zmiany związane, choćby z promowaniem pensjonatów jakie przygotowywane są dla turystów korzystających z agroturystyki. Na tym polu na pewno pozytywnie są w stanie wpłynąć na bazę hotelową duże wydarzenia sportowe, jak też te związane z coraz większą ilością popularnych festiwali. Polska jest w tym względzie dużym krajem w związku tym rośnie zainteresowanie ze strony między innymi artystów z zagranicy przyjeżdżaniem do Polski w celach promocyjnych. Na pewno brakuje jeszcze tak dobrze rozbudowanej bazy noclegów jakie znaleźć może turysta za pomocą choćby Internetu. W krajach turystycznych tego rodzaju bazy prowadzone są w znacznie większym zakresie przez samorządy lokalne, ale także ośrodki rządowe. W związku z tym znacznie łatwiej jest uzyskać na ten temat rzetelne informacje. Co jest bardzo ważne zwłaszcza dla wymagających w tym względzie klientów zagranicznych szukających dobrze przygotowanej bazy.

Tagi:

Rosnące zainteresowanie agroturystyką

W coraz większym stopniu w Polsce zauważa się możliwości jakie płyną z zarobku, który przychodzi na polu turystki. W tym względzie w coraz mniejszym stopniu traktujemy tego rodzaju turystykę w sposób tradycyjny. W coraz większym stopniu zauważane są nowe tendencje na polu turystki w Europie i na świecie. Między innymi takim nowym sposobem spędzania wolnego czasu na wakacjach, który zdobywa coraz większe rzesze zainteresowanych jest agroturystyka. W tym względzie w Polsce mamy bardzo duże możliwości rozwijania tego rodzaju turystyki. Wynika to między innymi z dużej ilości w Polsce miejsc związanych z kulturą wiejską. Z drugiej strony możemy w Polsce nadal korzystać w wielu regionach z miejsc, które nie zostały zniszczone przez przemysł, czy też infrastrukturę miejską, czy drogową. W tym względzie możemy między innymi szczycić się największymi połaciami lasów, gdzie na tym polu możemy rywalizować nawet z krajami skandynawskimi. W związku z tym ten typ turystyki w Polsce jaką jest agroturystyka coraz bardziej intensywnie się rozwija. Wynika to między innymi z promocji tego rodzaju spędzania wolnego czasu. Wielu rolników decyduje się na tym polu na korzystanie zarówno z dotacji polskich władz, jak i unijnych, by przystosować swoje gospodarstwa rolne właśnie do przyjmowania turystów. W tym względzie zdecydowanie mogą na tym skorzystać regiony w Polsce położone na Wschodzie. Można tam spotkać między innymi liczne rzeki o nieuregulowanym nurcie, czy też liczne rezerwaty przyrody. Jedynym mankamentem na tym polu, jak na razie są możliwości szybkiego dojazdu do takich możliwości. Tak samo, jak cała infrastruktura podczas podróży nie jest jeszcze odpowiednio rozwinięta. Jednak można na tym polu spodziewać się, że rosnące zyski jakie przynoszone są przez turystów znacznie zwiększą zainteresowanie w inwestowanie w tego rodzaju miejsca w Polsce. Na tym polu oczywiście trzeba liczyć na powstawanie coraz większej ilości pensjonatów, gdyż przyjmowanie turystów we własnych domach, co jest obecnie najpopularniejszą formą, nie jest w stanie przynosić odpowiednio wysokich profitów.

Tagi: , ,

Kraków wizytówką polskiej turystyki

W coraz większym stopniu jako turyści jesteśmy w stanie pozwolić sobie na wyjazdy poza granice kraju. W tym względzie zdecydowanie szukamy znacznie cieplejszych krajów, a jednocześnie lepiej przygotowanych pod względem bazy w stosunku do tego, co na tym polu możemy znaleźć w Polsce. Można powiedzieć, że znaczna część turystów, którzy mogliby w Polsce korzystać z bazy noclegowej, czy różnego rodzaju wyjazdów ucieka z Polski. Wynika to między innymi z braku znaczących różnić cenowych w porównaniu do możliwości spędzania wolnego czasu w Polsce. Na tym polu zdecydowanie królują wyjazdy do ciepłych krajów Północnej Afryki. W tym przypadku możemy liczyć podobnie, jak w krajach Europy południowej, zwłaszcza tych, które wyszły, taki jak Polska z komunizmu na niskie ceny, które oczywiście kumulują zainteresowanie takimi wyjazdami. Na pewno na tym polu wiele osób jest zainteresowanych dobrą organizacją takich wyjazdów. Niestety w Polsce kurorty zimowe nadal nie mają odpowiedniej infrastruktury noclegowej w różnych cenach. Szwankuje na tym polu, także kwestia związana z różnymi promocjami, choćby na wyciągi narciarskie. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wygląda sytuacja nad polski morzem. Jednak nie jest ono w stanie rywalizować z ciepłymi morzami w innych krajach europejskich. Wiele regionów w tym względzie zaczyna szukać swoich szans na polu turystyki w różnego rodzaju wyjazdach ekologicznych. Na tym polu mamy znacznie większe możliwości ze względu na mniej rozwiniętą infrastrukturę miejską, czy liczne regiony wiejskie. W coraz większym stopniu jest to w stanie przyciągać turystów z zagranicy. Jednak Polacy na takie wyjazdy decydują się, co najwyżej w okresach weekendowych. Można powiedzieć, że znacznie gorzej jest w Polsce z dobrze przygotowanymi wyjazdami mającymi w swoim zakresie wiele możliwości oferowania różnego rodzaju spędzania wolnego czasu.  Na tym polu w związku z tym przegrywamy walkę z typowymi regionami turystycznymi, zwłaszcza jeśli chodzi o polskiego turystę.

Tagi: ,

Podobne

Do najpopularniejszych form turystycznych będzie wypoczynek na łonie natury, związany z agroturystyką, która oferuje udane wakacje z dala od gwaru ulicznego, i zapełnionych miast przez ludzi. Na łonie natury, szczególnie, jeśli niedaleko znajdują się atrakcje oraz dostęp chociażby do wody można wypocząć najefektywniej. Propozycje zrobienia sobie grilla na działce, obcowanie z dzikimi zwierzętami, korzystanie z tego, co oferuje gospodarz, są bardzo trafnym rozwiązaniem na zaplanowanie ciekawych wakacji. Równie znaną formą turystyki będzie również turystyka sportowa, która jest alternatywą dla turystyki krajoznawczej, czy poznawczej. Turystyka sportowa łączy wiele dyscyplin sportowych, i jest wyjątkowo aktywnym sposobem na spędzenie urlopu. Błogie lenistwo nie każdemu służy, a ekstremalne sporty dostarczają tyle adrenaliny i wrażeń, ze jest to czasami lepsza odskocznia od pobytu przez cały dzień na plaży. Turystyka sportowa jest coraz popularniejsza, i z takiej formy korzystają już nie tylko młodzi, ale również starsze osoby.