Wspaniałe wakacje

najlepsze zakątki naszego globu
Turystyka związana z zabytkami

W zdecydowanej większości w Polsce przez długi czas turystka była związana z atrakcjami jakimi są zabytki. W tym względzie walory Polski pod tym względem są niepodważalne. W wyniku między innymi wielu zmian historycznych jesteśmy w stanie szczycić się na tym polu zabytkami z wielu okresów historycznych, jak też takich jakie należą do bardzo różnych kultur. Możemy je znajdować zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach. W tym względzie na pewno, jak na razie nie możemy poszczycić się ich wykorzystaniem na taką skalę jaką możemy obserwować, choćby we Francji, czy północnej Hiszpanii. Oczywiście wynika to między innymi z braku nakładów na tym polu przez wiele lat. W związku z tym obecnie dopiero stopniowo biznes w Polsce wchodzi w ten obszar jaki związany jest, choćby w wykupywaniem dworków, czy też zamków i ich odrestaurowywaniem. Zainteresowanie tego rodzaju turystyką w Europie jest spore w związku z tym na tym polu można osiągnąć spory sukces związany z promowaniem tego typu miejsc. W tym względzie właśnie między innymi we Francji możemy w znacznie większym stopniu spotkać się z tym, że zabytki wykorzystywane są nie tylko jako obiekty historyczne. W znacznym stopniu, zwłaszcza w regionach wiejskich stanowią one, także miejsca, z których prowadzona jest działalność agroturystyczna. Jest to na pewno ważne, gdyż w Polsce mamy zarówno możliwości wykorzystywania zabytków w ich formule historycznej, jak też w przypadku agroturystyki. W tym względzie wiele regionów takich, jak Warmia jest, więc idealna do łączenia w mniej tych dwóch form spędzania wolnego czasu przez turystów. Na pewno w znacznie większym stopniu można w ten sposób choćby ceną przyciągać polskich turystów, którzy w coraz większym stopniu dysponują znacznie większymi środkami finansowymi, jakie są w stanie przeznaczać na wyjazdy poza granice Polski. Na tym polu najsilniej widać potrzeby inwestycyjne i konieczność znacznie intensywniejszego wykorzystania, choćby środków unijnych w dużym stopniu.

 

Tagi: ,

Podobne

Świat ruszył na przód a odwieczne środki transportu jakimi były zwierzęta ciągnące wozy czy też stare pociągi parowe to już prehistoria. Obecnie z łatwością dotrzemy do każdego zakątka świata, nawet tego najbardziej odległego i nie zajmie nam to całego życia tylko kilka- kilkanaście godzin. Świat transportu poszedł tak szybko na przód, że żyjemy w dobie kiedy możemy dostać się do Ameryki w ciągu jednego dnia. Kupując bilety lotnicze do USA mamy wybór między różnymi liniami lotniczymi i wybieramy opcję i godzinę najbardziej nam odpowiadającą. Co więcej bilety stają się coraz tańsze. Z roku na rok przybywa nowych samolotów i coraz to nowe linie lotnicze rozpoczynają swoją działalność. Każda oferuje nam inne ceny biletów. Bilety lotnicze do Nowego Jorku wahają się od tysiąca pięćset to nawet trzech tysięcy złotych. Jeżeli jednak zależy nam na czasie i na ekonomicznym wyjeździe najlepiej wybrać bilet dużo wcześniej przed wyjazdem z kraju. W każdym kraju bilety lotnicze są w różnych cenach. Musimy trafić w odpowiedni sezon bądź po prostu w odpowiedni dzień aby udało nam się kupić jak najkorzystniejszy bilet. Przelot samolotem ma wiele plusów, zaczynając od krótkiego czasu podróży. Kolejnymi plusami są niezbyt wygórowane ceny przelotu i duży komfort. Niestety istnieje wielu ludzi którzy w obawie przed ta ogromną wysokością nie odważyli się wsiąść do samolotu.

Samolotami łatają jednak osoby w każdym wieku, od tych najmłodszych do tych starszych osób. Komfort latania jest bowiem tak ogromny, że spokojnie możemy podróżować bez obaw o wypadek. Generalnie biura podróży w znacznej mierze opierają swoją ofertę właśnie o transport samolotami. Po pierwsze dobrze na tym zarabiają a po drugie trudno autokarem dowieźć turystów do Egiptu czy Tunezji, tak więc jeszcze raczej tak długo jak długo będziemy latać do Afryki na wakacje samoloty będą służyły w najlepsze biurom podróży.