Wspaniałe wakacje

najlepsze zakątki naszego globu
Domowe sposoby na odnowę biologiczną.

Domowe sposoby na odnowę biologiczną.

Moda na SPA trwa w najlepsze, jednak nie każdego stać na wyjazd do modnego ośrodka i skorzystanie z usług profesjonalistów. Mimo to z leczniczych właściwości wody i zabiegów pielęgnacyjnych na najwyższym poziomie może skorzystać każdy. I to we własnym domu. Nie brak sprawdzonych sposobów na przemienienie własnej łazienki w elegancki salon odnowy biologicznej. Liczne zabiegi kosmetyczne można tu przeprowadzić bez większego wysiłku, przy niewielkim nakładzie finansowym. Jak urządzić takie SPA we własnym domu?
W domach najczęściej korzysta się z kąpieli przy blasku świec i nastrojowej muzyce. Dzięki olejkom eterycznym mogą być one wyjątkowym doznaniem. W domu można skorzystać z różnych peelingów. Gotowe kosmetyki do takiego zabiegu można kupić w każdej drogerii, można również wykorzystać te produkty, które znajdują się w kuchni. Jednym z najpopularniejszych jest peeling kawowy, można też wykorzystać scukrzony miód. W domu można również wykonać korzystny dla zdrowia i urody automasaż. Specjalne rękawice oraz urządzenia do masażu ułatwiają to zadanie. Warto zatem pamiętać, że ograniczony budżet nie musi łączyć się z zaniedbaniem swego ciała, a w tani sposób można pielęgnować swe ciało we własnym domu.

Pobyt w SPA. Luksus dla wybranych?

Pobyt w SPA. Luksus dla wybranych?

Wielu osobom wydaje się, że pobyt w ośrodku SPA jest luksusem, z którego mogą skorzystać tylko wybrańcy losu. W rzeczywistości ośrodki prowadzące taką działalność często mają promocyjne oferty i rabaty, dzięki którym z takiego pobytu może skorzystać praktycznie każdy. Czy warto? Z pewnością tak. To szansa na poprawienie nie tylko swojego wyglądu, ale przede wszystkim samopoczucia oraz stanu zdrowia. Błędem jest zakładanie, że w takich ośrodkach wykonywane są tylko i wyłącznie zabiegi kosmetyczne. Wiele z nich ma przecież jednocześnie bardzo dobry wpływ na zdrowie. Doskonałym przykładem mogą być tu masaże, które nie tylko odprężają, ale i poprawiają krążenie. Podobnie wygląda kwestia kąpieli, które mogą pomóc w walce z licznymi przypadłościami. Jest to jednak w pierwszej kolejności skuteczna forma radzenia sobie ze stresem, a liczne zabiegi połączone z relaksem pozwalają rozładować napięcie nerwowe – bardzo szkodliwe dla zdrowia.
Pobyt w SPA już dawno przestał być luksusem czy kaprysem przesadnie dbających o swój wygląd kobiet. Stał się za to jednym z wielu sposobów na poprawę swego zdrowia oraz walkę ze stresem.

Rumunia – kraj pełen tajemnic

Polacy zastanawiając się nad kierunkiem wyprawy wakacyjnej, najczęściej wybierają odległe od Polskich granic państwa takie jak Turcja, Tunezja bądź Grecja. Kierując się wygodą i hasłem „all inclusive”, nieświadomie zapewniamy sobie tylko hotel z wyżywieniem oraz niekiedy animatora wolnego czasu. W takich przypadkach, jeżeli jesteśmy zainteresowani zwiedzaniem miasta, musimy wydać sporo pieniędzy wykupując dodatkową ofertę w hotelu.
Mało osób wybiera kraj Romów, który jest położony zaledwie 600 kilometrów od centralnej części Polski. Wiele osób żyje komunistycznymi stereotypami twierdząc, że Rumunia to dzikie miejsce przesiąknięta żebrakami, złodziejami, bandytyzmem oraz biedą.
Ci, którzy zdecydowali się na wyprawę w ten zapomniany zakątek świata zmieniają zdanie zaraz
po przekroczeniu jego granicy. Bogactwo oraz przepych zaskoczy turystów w każdym miasteczku tego państwa. Do ciekawszych zakątków tego państwa na pewno należy Transylwania, stolica słynnego wampira o imieniu Dracula. Kierując się w centralną część Rumuni będziemy poruszać się trasą widokową, na której przejedziemy przez wąwóz Bicaz ciągnący się aż 6 km oraz trasę Transforgarską, która znajduje się na liście dziesięciu najniebezpieczniejszych tras na świecie.

Podobne

Oferta hotelowa jest bardzo różnorodna.  Rezerwacja miejsca w hotelu może się odbywać zarówno przez telefon, jak i przez formularz na witrynie internetowej. W większości hotelów trzeba uiścić opłatę zaliczkową. Zaliczkę lub płatność za nocleg – reguluje się wykonując wpłatę na konto hotelu. W przypadku rezygnacji z korzystania z miejsca w hotelu, goście nie otrzymują zwrotu wpłaconych kwot. Standard hoteli jest bardzo różny, od hoteli klasy 1 do tych o niższym standardzie. Oferta noclegowa jest bardzo urozmaicona dlatego też warto już dziś z niej skorzystać. Do dyspozycji gości oddawane są także hotele takie jak; kompleksy o charakterze klubowym, z doskonałej jakości wyposażeniem. Obsługa w hotelach jest bardzo miła a poza tym jest także możliwość zabrania ze sobą zwierząt oraz dzieci. Naprawdę warto już dziś skorzystać z takiej oferty noclegowej, tym bardziej, że wybór jest znaczny! Warto więc z tego skorzystać!

Generalnie hotele zazwyczaj wybieramy w momencie kiedy na wakacje wyjeżdżamy za granice naszego kraju. Nad polskim morzem są one relatywnie zbyt drogie w stosunku do tego co nam mogą zapewnić i wcale nie mam tutaj na myśli standardu pokoju a bardziej chodzi mi o to że nasze wybrzeże jest niezmiernie kapryśne i zdecydowanie zbyt często może nas uraczyć brzydką pogodą, a tak naprawdę hotel dla rodziny znajdziemy w podobnej cenie zarówno w Bułgarii jak i nad Bałtykiem. Tyle że nad Bałtykiem nie ma gwarancji pogody. Druga sprawa to kwestia transportu. Jadąc z południa Polski potrzebujemy około 8 godzin aby dotrzeć nad morze, a jeśli an kierunek naszych wakacyjnych eskapad wybierzemy hotel w Bułgarii a do tego podróż samolotem to na miejscu zameldujemy się po około dwóch godzinach więc jak widać oszczędność czasu jest zdecydowanie większa a i komfort podróży nieporównywalny. Tak więc zapraszam serdecznie na wakacje do kurortów nadmorskich i do spania w hotelach. Gwarantuje to wspaniałe wakacje.