Wspaniałe wakacje

najlepsze zakątki naszego globu
Hotelowi turyści – nowa moda w Polsce

Spora część ludzi wybierając się na wakacje nie kieruje się miejscem ani walorami turystycznymi danego regionu turystycznego, ponieważ ich piękno najczęściej i tak będzie podziwiać z okiennic hotelowego pokoju.
Nowa moda, która powoli staje się coraz bardziej popularna w Polsce polega na upatrzeniu najlepszego miejsca noclegowego w którym turysta poczuje się jak pan i władca podczas wolnego czasu w czasie urlopu.
Taki wyjazd w odróżnieniu do zwykłego wypadu wakacyjnego z rodziną planuje się znacznie wcześniej, ponieważ osoba zainteresowana kieruje się innymi kryteriami wybierając cel swojej podróży.
Pierwszą rzeczą na którą należy zwrócić uwagę to ilość gwiazdek uzyskana przez upatrzony hotel, im jest ich więcej tym lepiej, ponieważ świadczy to o tym że taki obiekt ma sporo do zaoferowania.
W Polsce przyjętym standardem dla hotelowych turystów są czterogwiazdkowe obiekty posiadające na swoim wyposażeniu SPA, basen, gabinet odnowy biologicznej oraz siłownie. Zapoznając się z ofertą najlepiej skorzystać z informacji hotelowej, dzięki temu zaznajomimy się między innymi z cenami panującymi na obiekcie.

Przewodniki turystyczne

Przewodniki turystyczne bywają cennym źródłem wiedzy, ale też zbiorem zupełnie nieprzydatnych nam informacji. O tym jaki przewodnik i kiedy wybrać decyduje przede wszystkim cel podróży. Jasne jest, że nie należy kupować mapy Bratysławy jeśli wybieramy się do Amsterdamu. Lecz jeśli chodzi o przewodnik warto zastanowić się gdzie i poco jedziemy, gdyż obecnie w ofertach podręczników turystycznych mamy cała masę tematycznych książek dotyczących najciekawszych miast lub miejsc w miastach czy państwach, parków, muzeów czy osobliwości.

Dla każdego miejsca można praktycznie znaleźć cały przewodnik o o konkretnej tematyce, choćby muzealnej czy teatralnej. Podróżować można kulturalnie lub po prostu rekreacyjnie, jeżdżąc od restauracji do restauracji. Wszystko zależy od nas. Wybór przewodnika również, a znaleźć możemy te bardziej nastawione typowo turystycznie lub nawet takie które zaprezentują nam miejsca mniej atrakcyjne turystycznie, co nie znaczy, że nieatrakcyjne w ogóle. Warto też wybierać te bardziej szczegółowe, z których możemy dowiedzieć się więcej.

Aby wybrać odpowiedni hotel

Decydując się na miejsce które chcemy odwiedzić, pamiętajmy również o miejscu, w którym spędzimy noce. Dobór hotelu powinien być istotnym elementem każdej podróży turystycznej. Najlepiej gdy będzie on w tej samej lub sąsiadującej miejscowości- nie chcemy przecież tracić tak cennego urlopowego czasu na długie dojazdy. Najlepszym źródłem informacji będzie w tym przypadku Internet, bowiem informacje i opisy hoteli zmieniają się tu na bieżąco dzięki czemu na pewno natrafimy na aktualną ofertę. Wybierzmy początkowo kilka hoteli, a czytając poszczególne treści, drogą eliminacji wybierzmy ten, który w największym stopniu spełnia nasze oczekiwania. Zwróćmy szczególną uwagę na estetykę i jakość danej strony- świadczyć to bowiem będzie o przygotowaniu i standardzie obiektu. Jeśli po przeczytaniu mamy jakieś wątpliwości lub nie jesteśmy czegoś pewni należy wtedy zadzwonić i dopytać o szczegóły by rozwiać wszelkie wątpliwości. Bogata oferta, szerokie opisy i galeria zdjęć pozwoli nam poznać to miejsce jeszcze przed przyjazdem. Zyskamy dzięki temu pewność, że wyjazd taki będzie spokojny, bezpieczny i bez niechcianych niespodzianek.

Rezerwacje przez internet

Obecnie chcąc odbyć podróż do nawet najbardziej oddalonego zakątka świata mamy ułatwione zadanie. Tysiące internetowych przeglądarek chętnie za nas poszuka miejsca noclegowego czy środka transportu, zarezerwuje wszelkiego rodzaju bilety oraz oraz pomoże w dokonaniu płatności. W dzisiejszych czasach podróżować jest bardzo łatwo, głównie ze względu na szeroki dostęp do internetu oraz jego jeszcze szersze zastosowanie.

Niejednokrotnie można załatwić bilet na samolot oraz nocleg dzięki jednej platformie lub jednemu portalowi. Takie ułatwienie w załatwianiu wszelkiego rodzaju formalności związanych z ruszeniem w drogę jest niezwykle zachęcające, dlatego coraz więcej ludzi decyduje się na podróżowanie, a coraz mniej zostaje w domach. Turyście w dobie cyfryzacji oraz internetu pozostaje jedynie wydrukować opłacony bilet oraz spakować się, a także trafić na lotnisko, a stąd już prosta droga do ruszenia w świat. Każda podróż jak wiadomo kształci, a więc zdecydowanie warto, tym bardziej, jeżeli droga do jej odbycia jest tak prosta.

Wypoczynek nad wodą

Lato jest okazją do częstego korzystania z kąpieli wodnych. Wybierajmy więc wtedy kąpieliska otwarte, aby oprócz relaksu płynącego z wody, nacieszyć się słońcem i nałapać świeżego powietrza. Wśród tych dobrodziejstw nie zapominajmy jednak o zdrowym rozsądku i przestrzegajmy kilku ważnych elementów.
Kąpmy się w miejscach wyznaczonych i najlepiej strzeżonych. Woda w takich miejscach będzie wtedy na pewno sprawdzona, dzięki czemu nie wrócimy do domu z nieprzyjemnymi krostkami i swędzeniem. Wchodźmy do wody stopniowo, zwłaszcza gdy jesteśmy nagrzani- gwałtowne zamoczenie może spowodować skurcz mięśni. Pamiętajmy, aby jednorazowo nie być dłużej w miejscu całkowicie nasłonecznionym dłużej niż poł godziny. Po takim czasie najlepiej jest na piętnaście minut schować się do cienia, by nie dopuścić do poparzeń skóry. Weźmy też ze sobą olejek z wysokim filtrem, dobrze by był on wodoodporny. Na głowę włóżmy kapelusz lub czapkę. Niezbędnym elementem jest woda mineralna, którą często powinniśmy pić tak, by nie doszło do odwodnienia organizmu.
Po powrocie do domu koniecznie należy wziąć prysznic i nawilżyć skórę olejkiem bądź balsamem.

Miejsca noclegowe

Wybierając nocleg w rożnych miastach wielu turystów bierze pod uwagę zarówno ceny, jak i standard miejsca, w którym zamierza spędzić noc. Zdecydowanie większość z nich jest gotowa zapłacić więcej za nocleg w miejscu wygodniejszymi przede wszystkim czystszym.

Zmotoryzowanym nie robi też różnicy lokalizacja hotelu czy pensjonatu, dlatego chętniej wybierają miejsca poza centrami miast, które są zdecydowanie tańsze ze względu na lokalizacje, ale standard w nich pozostaje nadal wysoki. Jest to bardzo dobre, żeby nie powiedzieć wręcz idealne rozwiązanie. Tym, którzy wolą znaleźć się bliżej zabytków czy też miejsc rozrywki pozostaje wybrać miejsce w hotelach w mieście lub wynajem apartamentów. Młodzi turyści oraz studenci wybierają w wakacje tańsze alternatywy w postaci hosteli czy akademików. Jest to opcja jednak dla tych, którzy są w sranie zrezygnować z wygód hotelowego barku czy ręczników oraz suszarek w łazienkach. Tego na pewno nie znajdziemy w takich miejscach jak akademiki, choć te na zachodzie są o wiele bardziej komfortowe niż te w Polsce.

Polska i jej tajemnice turystyczne

Cudze chwalicie a swego nie znacie – to słynne powiedzenie często pada podczas wyboru oferty wakacyjnego wypoczynku. Idąc za Europejskim trendem chcemy wypoczywać zagranicą, najlepiej w hotelach w pakiecie „all inclusive”.
To prawda, że Polska turystka nierzadko bywa droższa lub porównywalna do zagranicznej, jednak planując trasę osobiście można własnoręcznie stworzyć atrakcyjną ofertę turystyczną. Jako dowód że Polska ma wiele do zaoferowania, opiszemy małe miasteczko znajdujące się niedaleko Rzeszowa.
Leżajsk, który słynie z produkcji kultowego piwa młodzieżowego, jest również niekończącą się bazą zabytków i atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest Muzeum Ziemi Leżajskiej w którym znajdują się eksponaty dotyczące tradycji wyrobu piwa sięgającej XVI wieku. To co wyróżnia to miasto to jego wielokulturowość. Chasydzi, Ukraińcy oraz rdzenni mieszkańcy wymieszali się tworząc przepiękną kulturę tego miejsca.
Pomimo tego że mieszka w nim zaledwie 12 000 mieszkańców posiada on bogate zaplecze turystyczne. Dwa hotele w tym jeden trzygwiazdkowy spełnią nawet największe oczekiwania przeciętnego turysty.

Podobne

Turystyka w Polsce rozwija się coraz bardziej intensywnie. W tym względzie w coraz większym stopniu widać zainteresowanie tego rodzaju dochodami ze strony firm prywatnych i osób indywidualnych. Jednak na tym polu nadal możemy obserwować znaczne różnice regionalne. Oczywiście najbardziej intensywnie w tym względzie rozwijają się duże miasta. W tym przypadku turystyka nie tylko dotyczy zwykłej rekreacji, czy też zwiedzania ciekawych miejsc. W znacznym stopniu dotyczy ona, także podróży służbowych, czy też wyjazdów w celach leczniczych. Oczywiście takie miasta, jak Kraków równie intensywnie żyją ze swoich zabytków. Jednak w tym względzie widać znaczne różnice między innymi pomiędzy rozwojem jaki możemy obserwować na Pomorzu Polski, czy też w Wielkopolsce, a Wschodnią Polską. W tym względzie w coraz większym stopniu można zauważyć zainteresowanie działaniami związanymi z turystką w mniejszym wymiarze. Polska Wschodnia ma znacznie ciekawsze walory pod względem krajobrazu, który w wielu rejonach nie został zmieniony przez działalność człowieka tak intensywnie, jak region zachodnio-północny Polski. W związku z tym możemy między innymi znajdować tam nieuregulowane rzeki, czy naturalne jeziora. Szczególnie rejony związane z puszczą białowieską mogą w tym względzie spokojnie konkurować z Mazurami. Na razie brakuje tam jednak odpowiednio rozbudowanej infrastruktury, zwłaszcza dojazdowej. Nie ma, także odpowiedniej ilości wysokiej klasy miejsc noclegowych. O ile w tym względzie Mazury zdecydowanie nastawiają się na turystów bogatych, o tyle regiony Wschodnie nie mają odpowiedniej ilości miejsc właśnie dla takich turystów. Z drugiej strony są na tym polu znacznie więcej oferować turystom o znacznie mniej zasobnym portfelu. Tego rodzaju rozwarstwienie nie jest oczywiście korzystne zamyka, bowiem rozwój turystki w danym regionie jedynie na turystów z jednej grupy dochodowej, czy też na takich którzy są w stanie przyjąć znacznie gorsze warunki wypoczynku. Brakuje na tym polu oczywiście, także znacznie bardziej intensywnej promocji, na którą brakuje znów środków finansowych.