Wspaniałe wakacje

najlepsze zakątki naszego globu
Dlaczego warto korzystać ze SPA?

49Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy warto korzystać z tak popularnych w ostatnich latach pobytów w SPA. Liczne ośrodki kuszą atrakcyjnymi warunkami pobytu, a znajdujące się w ich ofercie zabiegi kosmetyczne są dostosowane do potrzeb niemal każdego. Dla niej i dla niego, dla kobiet w ciąży oraz dla szukających skutecznego sposobu na walkę ze stresem – tak szeroki asortyment sprawia, że wypocząć w takim miejscy może każda osoba.
Czy warto? Zdaniem ekspertów warto. Takie ośrodki są miejscami, w których najlepiej można odpocząć od codziennych problemów. Beztroski relaks oraz odpowiednio dopasowane zabiegi mogą przynieść wiele korzyści dla zdrowia i urody. Już niejedna Polaka mogła się o tym przekonać na własnej skórze.
Współczesne ośrodki zajmujące się wykonywaniem zabiegów bazujących na wodzie i jej leczniczych właściwościach mogą zaskoczyć swą ofertą. Można w nich znaleźć zarówno zabiegi poprawiające stan cery, jak i te, które wpływają na całe ciało. To miejsce, w którym można poprawić wygląd swych paznokci, a jednocześnie skorzystać z tak cennych dla zdrowia masaży. To jednak przede wszystkim możliwość wypoczynku oraz oderwania się od codziennych obowiązków.

Turystyka górska

Modne turystycznie rejony w Polsce to niewątpliwie Tatry oraz północna część kraju. Polacy tendencyjnie wybierają te dwa kierunki w czasie urlopów niezależnie od tego czy jest to lato czy zima. Oczywiście nadbałtyckie miejscowości cieszą się większą popularnością latem, jednak to góry stanowią atrakcję niezależnie od pogody. Mao jednak który Polski turysta bierze pod uwagę inne miejsca niż Tatry czy Bieszczady. Tymczasem turystyka górska w naszym kraju ma dla jej miłośników o wiele więcej a trakcji.

Choćby same Karkonosze posiadające liczne pasma oraz trasy przystosowane zarówno do piechurów bardziej wymagających, jak i tych początkujących, ale przede wszystkim są bogate w ścieżki rowerowe umożliwiające uprawiane tego jakże ciekawego zajęcia.

Innym sportowym wyzwaniem może być wspinaczka. Karkonosze razem z Rudawami Janowickimi stanowią idealne miejsce dla wspinaczy i są o wiele bezpieczniejsze niż chociażby Jura Krakowsko Częstochowska. W górach tych jest o wiele spokojniej niż w samych Tatrach, a atrakcji raz pięknych widoków nie brakuje, podobnie jak miejsc noclegowych.

Źródła termalne- zdrój zdrowia i relaksu.

Pewnie nie jeden zastanawia się, jaka różnica oprócz ceny jest pomiędzy kąpielą w ciepłym źródle a tą tradycyjną kąpielą w wannie pełnej gorącej wody. Otóż dla tych, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości- różnic oczywiście jest więcej.
Woda termalna to ta, która wypływa z głębi ziemi. Swoją temperaturę zawdzięcza albo właśnie tej głębokości, albo bliskości ognisk wulkanicznych. Dzięki ciśnieniu, woda wydostaje się na powierzchnię, a przepływając przez poszczególne warstwy ziemi staje się wysoko zmineralizowana. Taka czysta, ciepła i pełna minerałów woda ma mnóstwo leczniczych właściwości. Kąpiele w niej pozwalają się zrelaksować, rozluźnić mięśnie, są więc doskonałym miejscem na odpoczynek. Ponadto wspomaga układ krążenia, układ nerwowy, łagodzi dolegliwości skórne oraz bóle reumatyczne. Polecane są więc osobom w każdym wieku. Są bowiem bezpiecznym sposobem na zaczerpnięcie odrobiny zdrowia i relaksu. Dużym plusem jest również to, że możemy się na nie zdecydować zarówno latem, jak i zimą.

Jak wykorzystać okres jesienno-zimowy

41Przez wzgląd na pracę wiele osób przekłada wakacje na sezon jesienno-zimowy. Taka wycieczka ma wiele zalet ponieważ wiąże się ona z komfortem oraz oszczędnościami w postaci wysokich rabatów przy wyborze danej oferty. Jesień to to tzw. martwy okres turystyki zarówno polskiej jak i zagranicznej, biura podróży nie cieszą się wtedy zbyt wielkim zainteresowaniem. Aby zrekompensować brak turystów, tworzą korzystne oferty wyciecze w promocyjnych cenach.
Jesień to również czas, podczas którego kończą się wakacje a przeciętny Polak wraca codziennych obowiązków, dzięki temu będąc na urlopie uchronimy się od kolejek oraz zatłoczonych miejsc. Gdy w naszym kraju czekamy na śnieg w wielu pięknych zakątkach Europy mieszkańcy walczą z 40 stopniowym upałem. Grecja, Kreta, Cypr to tylko kilka z państw, do których możemy się wybrać w tym czasie.
Wybierając biuro podróży najlepiej sprawdzić czy jest ono rekomendowane przez rzetelne serwisy turystyczne, zabezpieczymy się dzięki temu przed ich coraz głośniejszymi problemami finansowymi.

Relaks w SPA. Wypoczynek tylko dla kobiet?

Jeszcze do niedawna pobyt w SPA uważany był za formę wypoczynku zarezerwowaną niemal wyłącznie dla kobiet. Panowie unikali takich miejsc, czego głównym powodem była męska duma. Dziś sprawa wygląda zupełnie inaczej. Zabiegi kosmetyczne dla panów na stałe pojawiły się w ofertach takich ośrodków, a wiele z nich ma również atrakcyjne pakiety dla par. Dzięki temu można połączyć romantyczny wyjazd za miasto z troską o zdrowie i urodę.
Panowie mogą skorzystać w wielu ciekawych możliwości. Masaże oraz kąpiele to tylko nieliczne ze stałych punktów w ofertach kierowanych do nich. Mogą tu zrelaksować się, co wyjdzie na zdrowie przepracowanym panom. Mają również możliwość skorzystania z zabiegów poprawiających wygląd skóry, które są przeznaczone tylko i wyłącznie dla nich. Aby dopasować się do męskich gustów, w wielu ośrodkach stosowane są zabiegi z wykorzystaniem piwa. Są one najlepszą zachętą dla tych panów, których trudno przekonać do zadbania o siebie w inny sposób. Warto skorzystać z takich ofert, gdyż mogą one znacznie poprawić jakość życia.

Czym jest SPA?

2Pojęcie SPA na stałe zagościło w polskim języku, często jednak bywa stosowane w niewłaściwy sposób. Dla wielu osób pod tym określeniem kryją się tylko i wyłącznie zabiegi kosmetyczne. W rzeczywistości sprawa wygląda jednak inaczej.
SPA to nic innego, jak zabiegi oparte na leczniczych właściwościach wody. Znane były one już w starożytności. Sauny oraz masaże, kąpiele z dodatkami olejków aromatycznych oraz ćwiczenia w wodzie znane były już mieszkańcom starożytnego Rzymu. Korzystali z nich w trosce nie tylko o higienę i swój wygląd, ale również o zdrowie.
Dziś oferta ośrodków zajmujących się taką właśnie formą działalności jest znacznie bardziej urozmaicona. Obok masażu oraz kąpieli leczniczych można w niej znaleźć liczne zabiegi kosmetyczne. Takie ośrodki skutecznie łączą działalność leczniczą z biologiczną odnową. Efekty wykonywanych w nich zabiegów mogą okazać się korzystne zarówno dla urody, jak i dla zdrowia. Ważna jest również panująca w takich miejscach atmosfera, dzięki której każdy może się zrelaksować i uciec od codziennych problemów. A taki wypoczynek należy się każdemu z nas.

Wyprawy pełne emocji

Coraz chętniej spędzamy czas wolny aktywnie. Podobnie jest też z wycieczkami. Turystom nie wystarcza już spokojna wycieczka autokarowa połączona ze zwiedzaniem zabytków oraz kupowanie pamiątek na bazarach. Coraz chętniej się gamy po plany wycieczek bardziej ekstremalnych, w miejsca dzikie i odległe. Ludzie chętniej niż z gotowych pakietów w biurach podróży korzystają z ofert lokalnych przewodników lub organizują wyjazdy na własną rękę.

Chętnie wybierzemy się zarówno nurkować w przepięknych akwenach wodnych, jak i przejdziemy przez kawałek Puszczy Amazońskiej. Dreszczyk emocji zapewniają też wyprawy sportowe połączone ze skokiem ze skały lub wspinaczką. Wycieczki rowerowe po najodleglejszych zakątkach świata czy też wędrówki górskie lub ostatnio popularne piesze wycieczki z jednym plecakiem na plecach przez kilka kontynentów. Podróżne tego typu często bywają tańsze i bardziej ekscytujące niż te oferowane prze biura podróży, co daje im większe uznanie wśród turystów i czyni bardzo popularnymi w ostatnim czasie.

Podobne

Świat ruszył na przód a odwieczne środki transportu jakimi były zwierzęta ciągnące wozy czy też stare pociągi parowe to już prehistoria. Obecnie z łatwością dotrzemy do każdego zakątka świata, nawet tego najbardziej odległego i nie zajmie nam to całego życia tylko kilka- kilkanaście godzin. Świat transportu poszedł tak szybko na przód, że żyjemy w dobie kiedy możemy dostać się do Ameryki w ciągu jednego dnia. Kupując bilety lotnicze do USA mamy wybór między różnymi liniami lotniczymi i wybieramy opcję i godzinę najbardziej nam odpowiadającą. Co więcej bilety stają się coraz tańsze. Z roku na rok przybywa nowych samolotów i coraz to nowe linie lotnicze rozpoczynają swoją działalność. Każda oferuje nam inne ceny biletów. Bilety lotnicze do Nowego Jorku wahają się od tysiąca pięćset to nawet trzech tysięcy złotych. Jeżeli jednak zależy nam na czasie i na ekonomicznym wyjeździe najlepiej wybrać bilet dużo wcześniej przed wyjazdem z kraju. W każdym kraju bilety lotnicze są w różnych cenach. Musimy trafić w odpowiedni sezon bądź po prostu w odpowiedni dzień aby udało nam się kupić jak najkorzystniejszy bilet. Przelot samolotem ma wiele plusów, zaczynając od krótkiego czasu podróży. Kolejnymi plusami są niezbyt wygórowane ceny przelotu i duży komfort. Niestety istnieje wielu ludzi którzy w obawie przed ta ogromną wysokością nie odważyli się wsiąść do samolotu.

Samolotami łatają jednak osoby w każdym wieku, od tych najmłodszych do tych starszych osób. Komfort latania jest bowiem tak ogromny, że spokojnie możemy podróżować bez obaw o wypadek. Generalnie biura podróży w znacznej mierze opierają swoją ofertę właśnie o transport samolotami. Po pierwsze dobrze na tym zarabiają a po drugie trudno autokarem dowieźć turystów do Egiptu czy Tunezji, tak więc jeszcze raczej tak długo jak długo będziemy latać do Afryki na wakacje samoloty będą służyły w najlepsze biurom podróży.