Wspaniałe wakacje

najlepsze zakątki naszego globu
Ogród botaniczny w Chicago

219Chicago pełne jest atrakcji turystycznych i miejsc, w których można się rozerwać. Ale da się w tym mieście Stanów Zjednoczonych znaleźć również kilka przepięknych, urokliwych miejsc zacisznych, w których można odetchnąć, odpocząć i oddać się zadumie. Takim miejscem w Chicago jest z całą pewnością ogród botaniczny, który pełen jest alejek aż proszących się o to, by się po nich przespacerować. Botanic Garden w Chicago zajmuje łączną powierzchnie 120 hektarów, czego niejeden z nas nawet nie jest w stanie sobie wyobrazić.

Można mieć jednak pewność, że miejsca starczy dla każdego. Jest to miejsce zwłaszcza dla romantyków, bo trzeba wiedzieć, że ogród botaniczny Chicago pełen jest przepięknych różanych krzewów, których oczywiście nie wolno niszczyć. Miejsce to można odwiedzić bezpłatnie i jest to kolejna, niekwestionowana zaleta Botanic Garden w Chicago. Każdy, kto tylko znajduje się aktualnie we wspomnianym mieście lub planuje taką podróż musi koniecznie odwiedzić to miejsce, a na pewno nie będzie żałować.

Linoln Park w Chicago

Ci, którzy zdążyli już zwiedzić Chicago zwane wietrznym miastem, zapewne mieli okazję zobaczyć największy ogród w tym mieście. Ci, którzy taką podróż dopiero planują, z całą pewnością powinni w planie zwiedzania uwzględnić Lincoln Park, którzy jest największym ogrodem miejskim w Chicago. Wspomniany ogród zajmuje powierzchnię czterystu hektarów, więc jest to naprawdę sporych rozmiarów teren, który kryje w sobie wiele atrakcji. Zaprojektował go architekt krajobrazowy Frederick Law Olmstead.

W Lincoln Parku można spokojnie urządzić rodzinny piknik, gdyż jest tam mnóstwo trawiastej przestrzeni idealnie nadającej się właśnie do takich celów. Można również wybrać się po prostu na spacer albo usiąść na ławeczce nad stawem i podziwiać piękno tamtejszej przyrody. Na terenie ogrodu znajdują się nawet dwa muzea, ogród zoologiczny oraz kawiarnie, w których można odpocząć i wypić pyszną kawę. Na terenie wspomnianego ogrodu działa również teatr letni wystawiający sztuki broadwayowskie przygotowane w sposób amatorski, ale mimo to cieszące się sporym zainteresowaniem.

Wyjedź, pracuj i baw się

220W ostatnich czasach powstał nowy sposób na wyjazdy w celach zarobkowych. Biura i firmy postanowiły połączyć przyjemne z pożytecznym i stworzyć dla ludzi bardzo ciekawe oferty, które mają właśnie wypełnić zadanie połączenia przyjemnego z pożytecznym. Wyjazd zagranicę w poszukiwaniu pracy kojarzył się raczej z czynnością przytłaczającą. Przynajmniej przez jakiś czas pobytu w obcym miejscu.

A teraz możesz szybciej się zaaklimatyzować, korzystając z opcji work and travel. To wyrażenie znaczy właśnie tyle co pracuj i podróżuj. Work and travel to połączenie dobrych zarobków, oraz wielu ciekawych miejsc do zwiedzania. Takie programy kierowane są szczególnie do ludzi młodych, rządnych przygód. Jest to fajna opcja dla studentów, którzy będą mogli poznać wielu nowych ludzi, przy okazji takiego wyjazdu. Będą mogli również rozwinąć swój język. Takie podróże odbywają się przeważnie w rejony USA. Jeżeli więc nie chcesz wyjeżdżać za pracą w atmosferze przygnębienia, wybierz work and travel i pracuj i ciesz się pobytem.

Podobne

Coraz częściej interesują nas różne tanie rozwiązania, chętniej decydujemy się na to, żeby zaoszczędzać pieniądze. Bez wątpienia wiele osób nie wierzy w to, że możliwe jest wyjechanie na wakacje za małe pieniądze i tym samym zapewnienie sobie naprawdę dobrych warunków. Prawda jest jednak taka, że dla chcącego nic trudnego i jeżeli tylko naprawdę chcemy wyjechać tanio, to znajdziemy na to sposób. Świetnym rozwiązaniem jest last minute, jakie oferują biura podróży, ponieważ dzięki nim naprawdę możemy skorzystać. Bez wątpienia skorzystanie z takiej oferty jak najbardziej nam się opłaci i będziemy z tego bardzo zadowoleni. Wszystko spowodowane jest tym, że decydując się na last minute, zapewniamy sobie niższą cenę, ale nie niższy standard. Tym samym możemy zaoszczędzić kilkaset złotych, ale traktowani jesteśmy tak, jakbyśmy zapłacili pełnowymiarową kwotę za nasze wakacje. Jak widać, nie ma to absolutnie żadnych wad. Kiedy tylko będziemy mieć możliwość wyjazdu na takie wakacje, nie warto się opierać.