Wspaniałe wakacje

najlepsze zakątki naszego globu
Ogród botaniczny w Chicago

219Chicago pełne jest atrakcji turystycznych i miejsc, w których można się rozerwać. Ale da się w tym mieście Stanów Zjednoczonych znaleźć również kilka przepięknych, urokliwych miejsc zacisznych, w których można odetchnąć, odpocząć i oddać się zadumie. Takim miejscem w Chicago jest z całą pewnością ogród botaniczny, który pełen jest alejek aż proszących się o to, by się po nich przespacerować. Botanic Garden w Chicago zajmuje łączną powierzchnie 120 hektarów, czego niejeden z nas nawet nie jest w stanie sobie wyobrazić.

Można mieć jednak pewność, że miejsca starczy dla każdego. Jest to miejsce zwłaszcza dla romantyków, bo trzeba wiedzieć, że ogród botaniczny Chicago pełen jest przepięknych różanych krzewów, których oczywiście nie wolno niszczyć. Miejsce to można odwiedzić bezpłatnie i jest to kolejna, niekwestionowana zaleta Botanic Garden w Chicago. Każdy, kto tylko znajduje się aktualnie we wspomnianym mieście lub planuje taką podróż musi koniecznie odwiedzić to miejsce, a na pewno nie będzie żałować.

Linoln Park w Chicago

Ci, którzy zdążyli już zwiedzić Chicago zwane wietrznym miastem, zapewne mieli okazję zobaczyć największy ogród w tym mieście. Ci, którzy taką podróż dopiero planują, z całą pewnością powinni w planie zwiedzania uwzględnić Lincoln Park, którzy jest największym ogrodem miejskim w Chicago. Wspomniany ogród zajmuje powierzchnię czterystu hektarów, więc jest to naprawdę sporych rozmiarów teren, który kryje w sobie wiele atrakcji. Zaprojektował go architekt krajobrazowy Frederick Law Olmstead.

W Lincoln Parku można spokojnie urządzić rodzinny piknik, gdyż jest tam mnóstwo trawiastej przestrzeni idealnie nadającej się właśnie do takich celów. Można również wybrać się po prostu na spacer albo usiąść na ławeczce nad stawem i podziwiać piękno tamtejszej przyrody. Na terenie ogrodu znajdują się nawet dwa muzea, ogród zoologiczny oraz kawiarnie, w których można odpocząć i wypić pyszną kawę. Na terenie wspomnianego ogrodu działa również teatr letni wystawiający sztuki broadwayowskie przygotowane w sposób amatorski, ale mimo to cieszące się sporym zainteresowaniem.

Wyjedź, pracuj i baw się

220W ostatnich czasach powstał nowy sposób na wyjazdy w celach zarobkowych. Biura i firmy postanowiły połączyć przyjemne z pożytecznym i stworzyć dla ludzi bardzo ciekawe oferty, które mają właśnie wypełnić zadanie połączenia przyjemnego z pożytecznym. Wyjazd zagranicę w poszukiwaniu pracy kojarzył się raczej z czynnością przytłaczającą. Przynajmniej przez jakiś czas pobytu w obcym miejscu.

A teraz możesz szybciej się zaaklimatyzować, korzystając z opcji work and travel. To wyrażenie znaczy właśnie tyle co pracuj i podróżuj. Work and travel to połączenie dobrych zarobków, oraz wielu ciekawych miejsc do zwiedzania. Takie programy kierowane są szczególnie do ludzi młodych, rządnych przygód. Jest to fajna opcja dla studentów, którzy będą mogli poznać wielu nowych ludzi, przy okazji takiego wyjazdu. Będą mogli również rozwinąć swój język. Takie podróże odbywają się przeważnie w rejony USA. Jeżeli więc nie chcesz wyjeżdżać za pracą w atmosferze przygnębienia, wybierz work and travel i pracuj i ciesz się pobytem.

Podobne

image Turystyka rowerowa łączy sport z możliwością zwiedzania okolic, podziwiania krajobrazów, tudzież przydrożnych zabytków. Jest to sposób na spędzenie miło czasu w grupie, i spożytkowaniu jego również na zadbanie o swoją sylwetkę i kondycję fizyczną. Takie połączenie jest doskonałą alternatywą dla turystyki, gdzie dojeżdżamy do celu za pomocą komunikacji miejskiej, samochodem, czy autobusem. Rower jednak jest środkiem transportu, który nie w każdych warunkach się sprawdzi. Nie jest dla niego przyjazne złe warunki pogodowe, w tym deszcz, śnieg, wiatr, jak również pora roku tj. zima. Rowerem możemy na spokojnie przemierzać drogi w okresie letnim, na wiosnę, i wczesną jesienią. Turystyka rowerowa jest dla wszystkich. Zarówno dla młodych ludzi, jak również starszych. Jeśli czujemy się na siłach zwiedzania w takiej formie, to jak najbardziej warto się na to zdecydować. Dla własnej satysfakcji, zaspokojenia ciekawości względem obiektów turystycznych, dla oszczędzenia pieniędzy, jak również wspomnianej uprzednio kondycji. Możemy również wynająć rowery na miejscu, w typowo turystycznej miejscowości, z dostępnymi szlakami rowerowymi.