Wspaniałe wakacje

najlepsze zakątki naszego globu
Różnice regionalne w rozwoju turystyki w Polsce

Turystyka w Polsce rozwija się coraz bardziej intensywnie. W tym względzie w coraz większym stopniu widać zainteresowanie tego rodzaju dochodami ze strony firm prywatnych i osób indywidualnych. Jednak na tym polu nadal możemy obserwować znaczne różnice regionalne. Oczywiście najbardziej intensywnie w tym względzie rozwijają się duże miasta. W tym przypadku turystyka nie tylko dotyczy zwykłej rekreacji, czy też zwiedzania ciekawych miejsc. W znacznym stopniu dotyczy ona, także podróży służbowych, czy też wyjazdów w celach leczniczych. Oczywiście takie miasta, jak Kraków równie intensywnie żyją ze swoich zabytków. Jednak w tym względzie widać znaczne różnice między innymi pomiędzy rozwojem jaki możemy obserwować na Pomorzu Polski, czy też w Wielkopolsce, a Wschodnią Polską. W tym względzie w coraz większym stopniu można zauważyć zainteresowanie działaniami związanymi z turystką w mniejszym wymiarze. Polska Wschodnia ma znacznie ciekawsze walory pod względem krajobrazu, który w wielu rejonach nie został zmieniony przez działalność człowieka tak intensywnie, jak region zachodnio-północny Polski. W związku z tym możemy między innymi znajdować tam nieuregulowane rzeki, czy naturalne jeziora. Szczególnie rejony związane z puszczą białowieską mogą w tym względzie spokojnie konkurować z Mazurami. Na razie brakuje tam jednak odpowiednio rozbudowanej infrastruktury, zwłaszcza dojazdowej. Nie ma, także odpowiedniej ilości wysokiej klasy miejsc noclegowych. O ile w tym względzie Mazury zdecydowanie nastawiają się na turystów bogatych, o tyle regiony Wschodnie nie mają odpowiedniej ilości miejsc właśnie dla takich turystów. Z drugiej strony są na tym polu znacznie więcej oferować turystom o znacznie mniej zasobnym portfelu. Tego rodzaju rozwarstwienie nie jest oczywiście korzystne zamyka, bowiem rozwój turystki w danym regionie jedynie na turystów z jednej grupy dochodowej, czy też na takich którzy są w stanie przyjąć znacznie gorsze warunki wypoczynku. Brakuje na tym polu oczywiście, także znacznie bardziej intensywnej promocji, na którą brakuje znów środków finansowych.

Tagi:

Podobne

Oferta noclegowa jest bardzo bogata, dlatego też warto już dziś zapoznać się z ofertą oraz dobrać coś dla siebie, tym bardziej, że przygotowano wiele ciekawych propozycji dla odbiorców firmowych oraz odbiorców indywidualnych. Polecamy możliwość skorzystania  z oferty – hotele luksusowe, które przygotowały dla swoich gości bardzo wiele różnego typu atrakcji. Hotele luksusowe oferują swoim gościom, możliwość skorzystania z bardzo wielu atrakcji. Fachowa oraz rzetelna obsługa, gwarantuje państwu możliwość wynajęcia pokoi oraz apartamentów na określony czas – od jednej doby do aż kilku tygodni. Stali gości na terenie hotelu mogą mieć udzielane zniżki oraz rabaty. Oferta rezerwacji oraz wynajęcia hoteli jest stale wzbogacana, dlatego też warto z tego skorzystać.  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz składania zamówień.

Generalnie wiadomo że każdy z nas no a przynajmniej większość ma zdecydowanie skłonności do życia w luksusie a co za tym idzie, bardzo chętnie wybiera na noclegi takie miejsca gdzie będzie mogła spać w dobrych hotelach. Wiadomo jednak że związane jest to z całkiem dużymi kosztami, zarówno jeśli zdecydujemy się na nocleg w hotelu w Polsce jak i zagranicznym. Generalnie jednak już pomiędzy hotelami nie ma takiej różnicy a wręcz ceny są najczęściej niższe w hotelach zagranicznych. Jest to duża przewaga, zwłaszcza że np. basen Morza Śródziemnego czy Morze Czarne gwarantuje nam dobrą pogodę a co za tym idzie wakacje będzie można uznać za udane, w przypadku wyjazdu nad Bałtyk zdecydowanie nie ma gwarancji dobrej pogody a do tego koszty ponosimy w bardzo podobnej wysokości. Tutaj jedynie kwestia transportu i ewentualnie małych dzieci przechyla szalę na stronę naszego wybrzeża. Jednak jeśli już tylko dzieci podrosną, wówczas zazwyczaj ludzie decydują się na kierunki południowe aby pławić się w luksusie i ciepłym morzu. To zdecydowanie ładuje nam baterie przed kolejnym rokiem pracy a i dzieci mają wielką frajdę.